Herbata imbirowa na wątrobę, kamienie nerkowe i nowotwory? Ostatnie odkrycia

Imbir od zarania dziejów wykorzystywany był przez człowieka nie tylko do wzbogacania smaku potraw, ale także do przygotowywania różnorodnych leczniczych naparów.

Już dawno temu wiadomo było, że korzeń ten posiada w sobie mnóstwo cennych składników, które wspierają przy leczeniu wielu chorób. Dzisiaj wiemy, że jest to bogate źródło między innymi:

  • magnezu;
  • naturalnej witaminy C;
  • wartościowych minerałów potrzebnych organizmowi do prawidłowej pracy.

Imbir to ogromne wsparcie dla zdrowia

Niepozorny korzeń imbiru wykazuje niezwykłe wręcz właściwości w zwalczaniu chorób. Przede wszystkim jest on często stosowany przy przeziębieniach i chorobach górnych dróg oddechowych. Wspiera on pracę układu pokarmowego, oczyszcza organizm, chroni serce i do tego odtruwa, usuwając z naszej wątroby wiele groźnych toksyn.

Jakby tego było mało, badania laboratoryjne wykazały, że regularne spożywany imbir znacząco zmniejsza ryzyko pojawienia się w organizmie patogenów, śmiertelnie niebezpiecznych komórek nowotworowych. Imbir chroni więc przed rakiem, a do tego wspiera organizm w ochronie przed udarem mózgu czy odkładaniem się w nerkach kamieni. Czy tyle pozytywnych właściwości zachęca Was do tego, aby wprowadzić imbir na stałe do swojej diety?

Herbatka z imbiru wzmocni organizm i uchroni przed chorobami

Korzeń imbiru można z powodzeniem przygotowywać w formie naparu, który na stałe wprowadzimy do swojej diety. Wszystko czego będzie nam trzeba to, oprócz samego imbiru (najlepiej w proszku), nieco mleczka kokosowego, kurkumę w proszku, szklankę wody oraz odrobinę naturalnego miodu.

Ćwierć łyżeczki imbiru oraz kurkumy trzeba ze sobą zmieszać, a następnie zalać wrzątkiem i dolać 2 łyżeczki mleczka kokosowego. Napój zostawiamy pod przykryciem aż trochę ostygnie, dodajemy 2-3 łyżeczki miodu i możemy pić! Warto spożywać taki napar regularnie, nie tylko w okresie zmniejszonej odporności.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Wasze komentarze:

  1. Słuchajcie, takie pytanie, czy do słodzenia można wykorzystać coś innego niż miód? Smak samego imbiru nie jest dla mnie ciekawy, a i miodu nie lubię, więc wolałabym złamać ten imbir czymś innym. Znacie jakieś fajne zamienniki może?

  2. ciekawe jak to jest z tym zmniejszaniem ryzyka zachorowania na raka. Macie może dostęp do jakichś pełniejszych informacji, wyników badań czy czegoś takiego, które udowodniły to, że może chronić przed rakiem?

  3. bardzo mnie zainteresował ten tekst, ja w ogóle lubię dodawać imbir do wielu potraw, ale o takim napoju to jeszcze nie słyszałam. Faktycznie jest po nim więcej energii i poprawia się humor???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *